Headerbild

Kalender

Vecka 18

29
månapr.
30
tisapr.
01
onsmaj.
00:00 - 00:00
Silverjakten, Sala OK
a59°57'20.06"N 16°31'01.31"E
11:00 - 13:00
Solstaorienteringen, Skattkärrs SOK
a59°23'10.38"N 13°50'41.37"E
Patrik Thybeck
02
torsmaj.
09:30 - 09:30
VeteranOL 5, Örebro Läns OF/OK Tylöskog
a59°00'18.34"N 15°21'56.57"E
18:00 - 19:30
Skogskul
Rya

Skogs-Kul är Lindebygdens orienteringsklubbs verksamhet för dem som vill lära sig orientering och är för alla.

Vid frågor går det bra att maila: ungdom@lindebygdensok.se

03
fremaj.
00:00 - 00:00
Tiomila, Nynäshamn, individuella öppna klasser, fredag, IFK Enskede/Hellas Orientering/Skarpnäcks OL/Skogsluffarnas OK/Sundbybergs IK/Tullinge SK/OK Älvsjö-Örby/Nynäshamns OK/Bromma-Vällingby SOK/Attunda OK
a58°55'32.23"N 17°55'29.54"E
04
lörmaj.
00:00 - 00:00
Tiomila, Nynäshamn (Stafettligan, #3), OK Älvsjö-Örby/Nynäshamns OK/Bromma-Vällingby SOK/Attunda OK/IFK Enskede/Hellas Orientering/Skarpnäcks OL/Skogsluffarnas OK/Sundbybergs IK/Tullinge SK
a58°55'30.08"N 17°55'27.34"E
14:00 - 18:00
Tiomila Nynäshamn, OK Älvsjö-Örby/Attunda OK/Hellas Orientering/IFK Enskede/Skarpnäcks OL/Skogsluffarnas OK/Tullinge SK
a58°55'27.42"N 17°55'27.23"E
Patrik Thybeck
05
sönmaj.

Vecka 19

06
månmaj.
07
tismaj.
10:00 - 10:00
VeteranOL 6, Askersunds OK/Örebro Läns OF
aa58°53'07.40"N 14°55'42.06"E
18:00 - 19:30
Skogskul
Motorbanan

Skogs-Kul är Lindebygdens orienteringsklubbs verksamhet för dem som vill lära sig orientering och är för alla.

Vid frågor går det bra att maila: ungdom@lindebygdensok.se

08
onsmaj.
09
torsmaj.
00:00 - 00:00
Närkekvartetten, dag 1, medel, Almby IK/Garphyttans IF/Hagaby GoIF Örebro/KFUM Örebro OK
a59°23'59.52"N 14°59'14.01"E
12:00 - 15:00
Swedish League, #4, medel (WRE) + Närkekvartetten, dag 1, medel, KFUM Örebro OK/Almby IK/Garphyttans IF/Hagaby GoIF Örebro
a59°23'59.52"N 14°59'14.01"E
Patrik Thybeck
10
fremaj.
00:00 - 00:00
Närkekvartetten, dag 2, lång, KFUM Örebro OK/Almby IK/Garphyttans IF/Hagaby GoIF Örebro
a59°23'59.52"N 14°59'14.01"E
00:00 - 00:00
Swedish League, #5, lång (WRE) + Närkekvartetten, dag 2, lång, Almby IK/Garphyttans IF/Hagaby GoIF Örebro/KFUM Örebro OK
a59°23'59.52"N 14°59'14.01"E
Patrik Thybeck
11
lörmaj.
10:00 - 13:00
Närkekvartetten, dag 3, lång, Almby IK/Garphyttans IF/Hagaby GoIF Örebro/KFUM Örebro OK
a59°20'15.36"N 14°56'22.43"E
Patrik Thybeck
12
sönmaj.
09:00 - 09:00
Stafettligan, #4, Örebro, Hagaby GoIF Örebro/KFUM Örebro OK/Almby IK/Garphyttans IF
a59°20'15.36"N 14°56'22.43"E
10:00 - 13:00
Närkekvartetten, dag 4, medel, Almby IK/Garphyttans IF/Hagaby GoIF Örebro/KFUM Örebro OK
a59°20'15.36"N 14°56'22.43"E
Patrik Thybeck

Vecka 20

13
månmaj.
14
tismaj.
15
onsmaj.
16
torsmaj.
09:30 - 09:30
VeteranOL 7, Örebro Läns OF/Degerfors OK
a59°13'46.44"N 14°27'38.01"E
17
fremaj.
18
lörmaj.
00:00 - 00:00
Fäbodloppet, dag 1, medel, Domnarvets GOIF
a60°30'41.39"N 15°35'24.14"E
19
sönmaj.
00:00 - 00:00
Fäbodloppet, dag 2, medel, Domnarvets GOIF
a60°30'41.43"N 15°35'23.42"E

Vecka 21

20
månmaj.
18:00 - 20:00
Styrelsemöte
Klubbstugan
Styrelsemöte
21
tismaj.
16:30 - 19:00
Poängtävling 1, OK Milan
59°28'40.49"N 15°06'08.58"E
22
onsmaj.
23
torsmaj.
10:00 - 10:00
VeteranOL 8, Örebro Läns OF/Hagaby GoIF Örebro
a59°20'14.49"N 14°56'37.48"E
17:30 - 20:30
Fyrklöver #2 2024, Örebro Läns OF/Almby IK
a59°15'04.16"N 15°14'46.43"E
Patrik Thybeck
24
fremaj.
00:00 - 00:00
Orienteringsskytte, stafett, landskamp, öppen klass, Lindebygdens OK/OK Tisaren
a59°36'30.40"N 15°07'36.49"E
25
lörmaj.
00:00 - 00:00
Orienteringsskytte, klassisk distans, SM, DM, landskamp, SC #1, WC #5, Lindebygdens OK/OK Tisaren
a59°36'30.21"N 15°07'36.58"E
10:30 - 10:30
DM, sprint, Västmanland, Surahammars SOK
a59°46'29.34"N 16°11'50.10"E
14:00 - 14:00
DM, sprintstafett, Västmanland, Surahammars SOK
a59°46'29.37"N 16°11'50.09"E
26
sönmaj.
00:00 - 00:00
Orienteringsskytte, sprint, DM, landskamp, SC #2, WC #6, Lindebygdens OK/OK Tisaren
a59°36'30.33"N 15°07'36.43"E

Vecka 22

27
månmaj.
28
tismaj.
16:30 - 19:00
Poängtävling 2, OK Milan
Ramshyttan 59°27'44.04"N 15°03'29.43"E
29
onsmaj.
30
torsmaj.
09:30 - 09:30
VeteranOL 9, Lindebygdens OK/Örebro Läns OF
a59°33'07.24"N 15°13'10.28"E
17:00 - 19:30
Tränings-OL, Lindebygdens OK
Rya Östra 59°32'59.35"N 15°13'08.53"E
31
fremaj.
01
lörjun.
00:00 - 00:00
DM, sprint, Örebro Län, Örebro Läns OF/KFUM Örebro OK
a59°16'17.56"N 15°09'44.43"E
Patrik Thybeck
00:00 - 00:00
DM, sprintstafett, Örebro Län, Örebro Läns OF/KFUM Örebro OK
s59°16'16.38"N 15°09'46.26"E
02
sönjun.

Adress

Lindebygdens OK C/O Thybeck Rumängsvägen 11 71172 Vedevåg

Kontakt

E-post: info@lindebygdensok.se Telefon Ordförande: 073 838 10 73

Drivs med KlubbenOnline

Logga in